Odnośnie strony i jej zasad

Strona w swoim założeniu ma prezentować zdjęcia artystyczne, przemyślane, wykonane z pasją i największym zaangażowaniem, krótko mówiąc, zdjęcia Zajebiste.
Zajebistość ich nie sprowadza się, jednak tylko do wymienionych powyżej cech. Jest coś jeszcze, bez czego zdjęcia te zostały by zwykłymi, czasami lepszymi, czasami gorszymi migawkami naszej rzeczywistości. Coś, co sprawia, że fotografie są prawdziwym ucieleśnieniem naszej duszy! Programy i ich filtry w, które wyposażone są współczesne "aparaty" fotograficzne, to ich "świadome" zastosowanie sprawia, że fotografia staje się prawdziwą sztuką. To właśnie ta sztuka prezentowana jest na tym blogu.

Podstawową zasadą jaką powinno się przestrzegać, jest zrobienie i ewentualne obrobienie zdjęć w telefonie, ewentualnie innym urządzeniu mobilnym, takim jak Palmtop, czy też Tablet.

Zdjęcia umieszczać można po przez interfejs strony lub przez email znany autorom strony.

Jeśli zdjęcia umieszczane są przez interfejs www, można ustawić ich pozycję (wyrównanie od lewej, do środka i do prawej) oraz wielkość miniatury. Po kliknięciu w zdjęcie w edytorze, pojawi się menu w którym można wybrać wielkość miniatury widocznej na stronie. Domyślnie ustawiona jest średnia wartość.
Polecane jest tagowanie zdjęć. Zrobić to można tylko przez interfejs www (przynajmniej ja wiem tylko o tym sposobie), w polu "etykiety". Zdjęcia można tagować np. po swojej ksywie, imieniu, nazwisku (lub oba), programie w jakim zdjęcie zostało wykonane, sprzęcie... Ważne aby nie robić bałaganu i zazwyczaj trzymać się swoich tagów.
W przypadku wysyłania zdjęcia emailem, będzie ono domyślnie wyrównane do lewej strony a miniatura ustawiona na minimum. 
Preferowane jest umieszczanie zdjęć przez www, gdyż wtedy zdjęcie można otagować (emailem się nie da), co pozwoli w przyszłości je łatwiej wyszukać.

Zdjęcia zaleca się przesyłać pojedynczo, co ułatwi ich ocenianie i komentowanie.
Zasadniczo zdjęcia są anonimowe, choć, jeśli ktoś bardzo chce, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaznaczył, jaki wypasiony fotograf je zrobił ;)

W opisie zdjęcia można podać sprzęt, parametry oraz rodzaj materiału na jakim została wykonana fotografia. Ewentualnie program i filtr ;)

Powyższe reguły oczywiście nie są sztywne i w skrajnych przypadkach (jak np. lenistwo ;)) dopuszczane jest ich złamanie.

W przypadku jakichś problemów ze zdjęciem, proszę pisać do autorów strony, a zdjęcie na pewno zostanie usunięte.